Ekonomi

ABB’nin ürettiği dizel egzoz sıvısı DMO kataloğuna girdi

ANKARA (İGFA) – Çalışma alanını genişleterek yenilikçi ürünlerin üretimine başlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BelPlas Ankara Termoplastik ve Bakım Onarım Hizmetleri AŞ, birçok organik ve kimyasal ürünün üretimini ve satışını gerçekleştiriyor.

BelPlas AŞ tarafından üretilen dizel egzoz sıvısı ‘Belblue’, Devlet Malzeme Ofisi’nin (DMO) ürün kataloğuna girerek kurumun e-satış portalı üzerinden kamusal alanda da satışa sunuldu.

HEM KALİTELİ HEM DE UYGUN FİYATLI

Tüm kamu kurum ve kuruluşları, Türkiye’de ilk defa ABB tarafından üretilen kaliteli ve uygun fiyatlı dizel egzoz sıvısı Belblue’ya DMO üzerinden ulaşabilecek.

Belblue dizel egzoz sıvısının çevre kirliliğini önlemek ve egzoz emisyonunu azaltmak amacıyla Avrupa Birliği standartlarında üretildiğinin altını çizen BelPlas AŞ Genel Müdürü Adnan Demirci, “Belblue ürününü Ankara Büyükşehir Belediyesinin ihtiyaçlarını düşünerek üretmiştik. Daha sonra üretim kapasitemizin yeterli olması ve birçok kamu alımında yaşanan sıkıntıları gidermek adına Devlet Malzeme Ofisi’nde de ürünümüz olsun istedik. Başvurduk ve ilk giren de BelPlas AŞ oldu” dedi.

BELBLUE BENZİNLİKLERDE DE SATIŞA SUNULACAK

Üretim ve uygulama bazında ulusal ve uluslararası standartlarda, şartnamelere uygun, çevre dostu ve uygun fiyatlarıyla müşteri istek ve ihtiyaçlarını gözeten BelPlas AŞ, önemli Ar-Ge çalışmalarına imza atmayı da sürdürüyor.

BelPlas AŞ tarafından üretilen dizel egzoz sıvısına vatandaşların da ulaşabilmesi için çalışma yürüttüklerini belirten Demirci, şunları söyledi:

“Bundan sonraki süreçte özellikle son kullanıcıların tüketebilmesi için ilk Petrol Ofisi ile anlaştık. Onlarla başladıktan sonra değişik şirketlerin benzin istasyonlarında da piyasanın çok çok altında bir fiyata ürünlerimiz satılacak. Buradaki amacımız tabii ki kamu yararı ama aynı zamanda şahıs yararı da var. Ülkemizin içinden geçtiği durumu hepimiz biliyoruz. Yakın zamanda birçok benzinlikte, Ankara Büyükşehir Belediyesinin şirketi BelPlas’ın ve Büyükşehirimizin logosuyla birlikte ürünümüzü son tüketiciler görecek ve alıp kullanacaklar.”

Sıvı gübreden yol çizgi boyasına, buz çözücü solüsyondan kozmetik yağlara kadar birçok tescilli ürünü uygun fiyatlarla üreterek e-ticaret siteleri ve https://www.belplas.com.tr/urunlerimiz sitesi üzerinden de satışa sunan BelPlas AŞ, yurt içinden ve yurt dışından yoğun talep görüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - canlı casino siteleri Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -