Gündem

Bursa’da ‘Fotoğraf Maratoncuları’ ödüllendirildi –

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu sene ikincisi düzenlenen ‘Bursa’nın Lezzetleri ve Bursa Gastronomi Festivali’ temalı Ulusal Bursa Fotoğrafçılar Maratonu’nda derece elde eden fotoğrafçılar ödüllendirildi.

Haber Giriş Tarihi: 03.11.2022 16:00

Haber Güncellenme Tarihi: 03.11.2022 16:00

BURSA (İGFA) – Bursa’nın tanıtımına katkı sağlamak ve şehrin lezzetlerini ön plana çıkarmak, yerel mutfak kültürüyle lezzetlerinin sanatçılar tarafından fotoğraflanmasına imkan tanımak amacıyla düzenlenen maraton, 22-25 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

182 fotoğrafçının katıldığı maratonda kazanan eserler; Ahmet Bayhan, Doç.Dr. Nezaket Tekin, Serpil Savaş ve Fahrettin Beceren ile Hakan Aydın, Mehmet Ateş, Murat Pulat ve Özcan Şimşek’ten oluşan jüri üyeleri tarafından titiz inceleme sonucunda belirlendi.

Değerlendirme neticesinde ‘Cantık’ fotoğrafıyla Halit Bozkuş birinci, ‘Köfte’ fotoğrafıyla Merve Ergin ikinci, ‘Meyve zamanı’ fotoğrafıyla İffet Karaca üçüncü seçildi. Ayşe Ayna ‘Şıra’, Gürsel Egemen Ergin ‘Köfteci7’, Şevki Karaca da ‘Deveci Armudu’ fotoğrafıyla mansiyona değer görüldü. ‘Küçük Saray Pideli Köfte’ fotoğrafıyla Ahmet Turan ‘Kurum Özel Ödülü’ne, ‘Nektarin Hasadı’ fotoğrafıyla Orhan Akça da ‘Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Ulusal Bursa Fotoğrafçılar Maratonu’na katılan fotoğraflar arasında sergilenmeye değer görülen eserler, Cemal Nadir Sanat Galerisi’nde izlenime sunuldu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile beraber BUFSAD Başkanı Serpil Savaş, Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan, Çin Halk Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Nejat Yahya ve fotoğraf tutkunlarının katıldığı sergi öncesinde, yarışmada dereceye girenler ödüllendirildi.

Maratonda, birinciye TFSF altın madalya ve 12 bin 500 TL, ikinciye TFSF gümüş madalya ve 10 bin TL, üçüncüye ise TFSF bronz madalya ve 7500 TL para ödülü verildi. Mansiyona değer görülen eserlerin sahiplerine 3000’er TL ve jüri özel ödülüne değer görülen eserlerin sahiplerine de 2000’er TL’lik para ödülü teslim edildi.

Sergi açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın farklı kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış, tarihi ve doğal güzelliklere sahip eşsiz bir şehir olduğunu belirterek, “Bir gastronomi şehri için bu festival çok daha önceden başlatılmalıydı. Ama seneye ikincisi, kesinlikle daha heyecan verici olacaktır” dedi.

Sergilemeye değer görülen fotoğraf kareleri, Bursalıların izlenimine sunuldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - canlı casino siteleri Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -