Gündem

Muğla Gökova’dan 2 günde 5 ton çöp toplandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Gökova Körfezi’nde araç yolu olmayan koylarda botlar yardımıyla kıyı temizliği gerçekleştirdi. Ekipler, iki günde beş ton 265 kg çöp topladı.

Haber Giriş Tarihi: 03.11.2022 15:08

Haber Güncellenme Tarihi: 03.11.2022 15:08

MUĞLA (İGFA) –  Turizm sezonunun sona ermesiyle birlikte Muğla Büyükşehir Belediyesi koylarda ki temizlik çalışmalarına hız verdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi,eşsiz sahilleri ve deniziyle ünlü Muğla’da,kıyıları temiz tutmak ve gelecek nesillere daha mavi daha yeşil bir kent bırakmak için çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi teknelerden atık toplamanın yanı sıra dalgıçlarla deniz dibi temizliği ve koylarda çevre temizliği gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda Gökova Körfezinde araç yolu olmayan koylarda kıyı temizliği gerçekleştiren Muğla Büyükşehir Belediyesiekipleri iki gün boyunca yedi adalar ve Tuzla bölgesinde kıyı temizliği yaptı. Yatların uğrak yeri olan koylarda iki günde beş ton 265 kg çöp toplandı. Toplanan çöpler çevreye zarar vermeden Muğla Büyükşehir Belediyesi katı atık tesislerinde bertaraf edildi.

Öte yandan ekiplerin 2014 yılından bugüne 175 ton 100 kg. çöp toplarken, 1 Ocak 2022 tarihinden bugüne kadar Gökova Körfezi’nde 17 ton 595 kg çöp bertaraf edildi.  

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - canlı casino siteleri Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -