Gündem

Prof. Dr. Yardımcıoğlu, depremzedeler için milletvekillerine seslendi

BURSA (İGFA) – Batı Asya Araştırmaları Enstitüsü (BAAE) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, mecliste görüşülmekte olan vergilere zam yapan yasa kapsamında Kahramanmaraş’ın milletvekillerine seslenerek, “Neredesiniz” diye sordu.

“Depremden mahvolmuş, asrın felaketini yaşamış bu şehri, vergi artışlarından ve diğer rutin vergilerden belli bir süre için (3-5 yıl gibi) muaf olmasını sağlamak amacıyla yasa teklifi vermek için neyi bekliyorsunuz?” diyen Yardımcıoğlu, depremi en şiddetli haliyle yaşayan depremzedelerin çözüm bekleyen yığınla sorunu olduğunu belirterek, bu sorunlara her gün yenisinin eklendiğini belirtti.

Depremzedelere 5 yıl vergi muafiyeti gelmesi gerektiğine vurgu yapan Yardımcıoğlu, “Grup başkanvekillerinizin gözünün içine bakmak yerine, yanlarına gidip derdinizi anlatıp bu uygulamayı yasa metnine ekletmeyi neden düşünmüyorsunuz? Bugün bu yasa teklifini vermeyecekseniz ne zaman bundan daha faydalı bir işe yarayacaksınız? Grup başkan vekillerinizden mi korkuyorsunuz yoksa parti disiplininden mi korkuyorsunuz? Yoksa sizi listeye yazan beylere karşı mı gelmiş olacağınızı düşünüyorsunuz? Depremin yaralarının halen taze ve depremzedelerin ekonomik durumunun düzelmesinin onlarca yıl sürecek. Deprem bölgesine özel istisnai destekler sağlanmalı” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Betkom - canlı casino siteleri Tipobet Giriş Sahabet Sahabet
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -